برای خرید با شماره های زیر تماس بگیرید.

09338943382

09301047826

0641-2262067

برای دیدن اطلاعات ماهی روی علامت مثبت پایین کلیک کنید

نام عمومی: جنگجوی سیامی، بتا       Siamese Fighter , Siamese Fighting Fish , Betta

نام علمی:                     Betta Splendens

گونه های مشابه / نامهای دیگر :

اندازه : تا 3 اینچ (5/7 سانتی متر)

بومی : جنوب شرق آسیا ، کامبوج ، تایلند ، مالزی ، گفته میشود که در اندونزی نیز دیده میشود

شرایط مخزن : مخزن گیاهکاری شده با تعدادی گیاهان شناور و جریان بسیار ملایم

خصوصیات رفتاری : گرچه رفتار های آنها در هر کدام ممکن است متفاوت باشد ولی معمولا صلحجو هستند. به هیچ وجه با ماهی های باله گزی چون پافرها نگهداری نکنید.

دما : 24 – 29 درجه سانتی گراد ( 75 – 84 فارنهایت)

شرایط شیمیایی : نسبت به شرایط شیمیایی حساس نیست . آب سبک تا نیمه سخت . –PH

رژیم غذایی : گوشتخوار ،غذاهای کوچک زنده ، منجمد یا خشک ، غذاهای پولکی و گرانول

جنسیت : نرها دارای باله های بسیار بلندتری هستند

تولید مثل : در لانه حبابی تخم ریزی می کنند و پس از آن بایستی ماده را از مخزن خارج کرد تا به وسیله نر کشته نشود . لارو ها و بچه ها را باید بخوبی با غذاهای مقوی مانند زرده تخم مرغ و بچه میگو تغذیه کرد.

توضیح : برای جلوگیری از مبارزه های شدید که تا سر حد مرگ ادامه می یابد باید نر ها را تنها نگهداری کرد ولی این امر شامل ماده ها نمیشود ، آنها تنها به حفظ قلمروی خود اکتفا میکنند.

رنگها و اشکال مختلفی از این ماهی وجود دارد که بعضی در طبیعت به همین شکل و بعضی نیز توسط پرورش دهندگان تولید شده اند ، این ماهی ها معمولا در خازن کوچک بدون تجهیزات گرمایی و فیلتراسیون فروخته میشوند که بسیار دور از شرایط محیط طبیعی آن است ، ماهی را بایستی در شرایطی نگهداری کرد که زندگی و رشد کند نه اینکه تنها زنده بماند . برای اطمینان از کسانی که این ماهی زیبا را در شرایط مناسب نگهداری میکنند بپرسید ، بدون شک برایتان توضیح خواهند داد که چه تفاوت فاحشی در سلامت و زیبایی آنها مشهود است .

البته نگهداری این ماهی علی رغم مقاومت زیادش نسبت به شرایط شیمیایی و فیزیکی آب ، کمی سخت به نظر میرسد چون علاوه بر اینکه نمیتوانید آنها را با ماهیهای بالهع گز نگهداری کنید ، آنها نیز حتی گاهی نسبت به ماهیهایی از گونه های دیگر که در مقابل آنها احساس رقابت کنند ، مانند گوپی های دم بلند کمی پرخاشگر می شوند و با آنها به مبارزه میپردازند.

http://www.dezfish.com/wp-content/uploads/fighter.jpg

http://www.dezfish.com/wp-content/uploads/fighter2.jpg